Zaključni izlet – obisk Pravljičnega gozda

V petek, 10. 6. 2022, smo se otroci in strokovni delavci iz skupin drugega starostnega obdobja odpravili na zaključni izlet v Krčevino pri Vurberku. Obiskali smo Pravljični gozd Rdeče kapice. Vožnja z avtobusom je bila zelo vznemirljiva, otroci so prepevali, se smejali in bili polni pričakovanj. Na parkirišču za avtobuse smo najprej spoznali lovca, ki nas je popeljal do tete Pehte in Rdeče kapice.  Nato smo se v manjših skupinah odpravili po potki skozi gozd, kjer smo doživeli pravljični svet Rdeče kapice, Trnuljčice, Volka in sedmih kozličkov, Sneguljčice in drugih pravljični junakov. Prisluhnili smo petju ptic in tudi sami prepevali, božali in hranili smo ovce in koze, pozdravil pa nas je tudi osliček Ficko. Naš čas v pravljičnem gozdu je zelo hitro minil, mi pa smo se polni lepih vtisov odpeljali nazaj proti našemu vrtcu, kjer je že čakalo dobro kosilo.

Zapisala Bernarda Majster

GALERIJA FOTOGRAFIJ