UPORABA APARATA PROPO STEAMA

Vodja projekt: Blaž Lovrič, učitelj biologije, kemije in čebelarstva na OŠ Selnica ob Dravi. 

NAMEN PROGRAMA:

Namen programa je ugotavljanje uspešnosti preventive pred okužbami v vrtcih v zimski sezoni 2022/2023 z uporabo aparatov PROPO STEAM.

POTEK PROGRAMA:

Obdobje spremljanja bo od 1. oktobra do 30. marca. Aparati vsebujejo vložke propolisa, ki jih zagotavlja Čebelarska zveza Slovenije (ČZS Štajerske). Za opazovanje in poročanje sodelujeta pri nas dve skupini: Raziskovalci in Astronavti (približno enako stari otroci in enako številčni). V skupini Raziskovalci se bo namestil aparat na varno mesto in se vključil takoj zjutraj (za osem ur). V skupini Astronavti aparata ne bo. S pomočjo izpolnjenih obrazcev se bo naredila raziskava o uspešnosti aparata PROPO STEAMA (spremljanje različnih okužb v obeh skupinah). Po zaključku raziskave bo aparat postal last vrtca.