Smrečica za medveda, 20.12.2022

Predstava Smrečica za medveda

V sklopu projekta Lutke v vrtcu je v čarobnem decembru skupina Astronavti razveselila otroke drugega starostnega obdobja s prav posebno dramsko predstavo Smrečica za medveda. Zgodba ima zelo pomembno okoljevarstveno sporočilo.

Medved se sredi zime predrami, tik pred Božičem. Želi si okrasiti svoj brlog z največjo, najlepšo smrečico. Odpravi se v gozd, da bi posekal smrečico. Vendar naleti na težavo, saj vsaka smrečica, ki jo želi posekati, nudi dom, toplo zavetje in hrano živalim – vevericam, pticam in zajcem. Medved se odloči, da ne bo posekal nobene smreke, temveč si bo okrasil kar smrečico pred brlogom, saj tako ne bo uničeval narave in tudi živalim ne bo uničil njihovega domovanja. Ko smrečico okrasi, utrujen zaspi. Zjutraj, ko se predrami v praznično jutro, pred brlogom zagleda velik lonec medu. Medved je presenečen, hkrati pa zelo vesel, saj med neizmerno obožuje. Postavi pa si vprašanje, ali so mu med nastavile hvaležne živali ali Božiček.

Zapisala: vzgojiteljica Petra Vogme Lukič

 

Povezava do posnetka predstave Smrečica za medveda

 

GALERIJA FOTOGRAFIJ

dav