SAPRAMIŠKE: Sledi v snegu

Končno je prišla prava zima, zato smo se toplo oblekli in se odpravili na raziskovanje zasnežene okolice. Prva priložnost se nam je ponudila že ob pogledu na naše igrišče, kjer smo opazili, da je bil sneg še nedotaknjen. Z otroki smo se dogovorili, da bomo hodili v koloni, in prav posebno doživetje je bilo, ko smo tako naredili svojo potko. Naša naslednja postaja je bil bližnji zasneženi travnik, na katerem smo odkrili dva snežena moža in sledi avtomobilskih gum. Sprehodili smo se po teh sledeh in kmalu smo opazili, da so na snegu tudi druge sledi. Otroci so imeli številne predloge, čigave bi lahko bile (zajček, volk, dinozaver …), in njihova domišljija je prevladala nad idejo vzgojiteljice, da bi to lahko bile sledi človeka in njegovega psa. Nato so se otroci sprehodili po teh sledeh do gozda, kjer smo odkrili zaplato trave in lužo. Razmišljali smo, kako sta nastali. Hitro se je utrnila ugotovitev, da sta nastali iz snega, ki se je »stopil«. Kako se sneg tali, smo preizkusili tako, da so otroci poiskali kepe in jih vrgli v lužo. Le-te so se začele v vodi spreminjati, našo domnevo pa so potrdile tudi kaplje z dreves …

Na koncu smo po zasneženem travniku še tekli in ugotovili smo, da to ni tako enostavno ter da se ob teku na snegu hitro upehamo. Prednost snega pa je, da lahko brez skrbi pademo.

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček 

Vzgojiteljici: Ladica in Darija 

Zapisala: Ladislava Milošević