SAPRAMIŠKE: Predstava Listek Trepetavček

V zadnjem tednu novembra nam zaradi slabšega vremena ni uspelo priti do gozda, smo pa bili dvakrat na sprehodu s pelerinami, kar je bilo tudi posebno doživetje.

Čeprav nismo bili v gozdu, so ga otroci lahko podoživeli v igralnici – ob ogledu kamišibaj predstave Listek Trepetavček. Že sama scena namiznega gledališča je bila oblikovana s pomočjo naravnih materialov iz gozda, prav tako sem vzgojiteljica v uvodu ob glasbi uprizorila padanje pravega suhega listja, kar je otroke povsem očaralo. Zgodba je že sama po sebi povezana z gozdom in v otrocih preko doživljanja umetnosti spodbuja občutljivost za lepoto narave, njeno ciklično spreminjanje in povezanost vseh živih bitij.

Naši otroci so si predstavo ogledali kar dvakrat, saj smo na ogled povabili prijateljsko skupino Žogice in sosednjo skupino Pedenjpedi, in vsem je bila zelo všeč.

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček

Vzgojiteljici: Ladica in Darija

Zapisala: Ladislava Milošević