SAPRAMIŠKE: Pravljica v naravi

Začeli so se topli dnevi in kar vleče nas ven, v naravo. Pa saj lahko skoraj vse počnemo zunaj! Zato smo se z otroki dogovorili, da bomo na sprehod vzeli s seboj knjigo in jo bomo prebrali na podrtem drevesu, na katerem se da posedeti.

Do njega vodi pot čez bližnji travnik ob gozdu, kjer smo občudovali cvetoče grme in čebele, ki so se gostile na njem. Poslušali smo ptice in uspelo nam je videli siničko, ki nam je zapela z vrha velikega drevesa. Samo čez potoček smo se še morali potruditi, pretekli smo travnik in že smo se zbrali pri podrtem drevesu.

Otroci so bili presenečeni, ko so ugotovili, da bo pravljici »O miški, ki je iskala prijatelja« prisluhnila tudi mala miška, ki se je skrila v vzgojiteljičin žep. Skupaj smo prebrali pravljico, nato pa so otroci miški povedali, kdo so njihovi prijatelji in zakaj so jim pri srcu.

Tako branje nam je bilo zelo všeč, zato bomo v naravi prebrali še več pravljic.

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček 

Vzgojiteljici: Ladica in Darija 

Zapisala: Ladislava Milošević