SAPRAMIŠKE in PEDENJPEDI: Skupen sprehod ob gozdu

V petek, 30. 9., smo se otroci in vzgojiteljice v skupinah Sapramiške in Pedenjpedi skupaj odpravili na sprehod po poti ob gozdu. Opazili smo, da so kostanjeva drevesa še polna ježic, nekatere pa so že popadale na tla. Verjetno je nekdo pred nami že pobiral kostanje, saj smo videli le tu in tam kakega.  Ustavili smo se pod kostanjevim drevesom in zapeli pesem “Kostanjček zaspanček”, nato pa smo še sami zaklicali proti krošnji in s pihanjem poskušali ustvariti veter, da bi se kostanjček zbudil. Kot da bi nas zares slišal, je za tem padla z drevesa ježica in za njo še ena. To je bilo za otroke pravo doživetje!

Dogovorili smo se, da se prihodnji teden (v Tednu otroka) odpravimo v gozd in si naberemo kostanje, ki si jih bomo skuhali in se z njimi skupaj posladkali.

 

Skupini: Sapramiške in Pedenjpedi (3–4 leta)

Vzgojiteljice: Ladislava Milošević, Darija Možič in Urška Vračko ter spremljevalka Anja Obrulj

Zapisala: Ladislava Milošević, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček