SAPRAMIŠKE: Gozdne novičke

Ko smo bili nazadnje v gozdu, smo se poslovili od našega snežaka, saj smo bili že v pričakovanju pomladi. Danes pa smo se v sončnem dopoldnevu spet odpravili do gozda, da bi videli, kaj je v njem novega.

Preden smo vstopili vanj, smo prisluhnili ptičjemu petju in ugotovili, da je glasno in živahno. Nato smo začeli z raziskovanjem in odkrili marsikaj zanimivega. Na vejah mladih smrek so visele ptičje krmilnice, izdelane iz odpadne embalaže. Otroci so ugotovili, da je v njih ostalo še nekaj semen. Nato nas je en deček opozoril na podrto drevo in otroci so ugibali, kaj se je zgodilo z njim. Deček je rekel, da so ga posekali, deklica je menila, da ga je podrl veter, drugi deček pa je povedal, da je to od »velikega« snega. Skupaj smo ugotovili, da se je drevo izrulo s koreninami, ki smo si jih ogledali. Nato je en deček zagledal pikapolonico in že smo bili pri njej. Ker vemo, da je v tem delu gozda tudi drevo Jurček, ki so ga posvojili prijatelji iz skupine Sončki, smo ga poiskali in se zbrali okoli njega. Sledil je »slalom« med drevesi in zbiranje na gozdnem robu, kjer nas je presenetil rumeni metuljček – citronček –, kmalu pa smo opazili, da se lovita z drugim, bolj pisanim metuljčkom. Pot do vrtca nas je vodila preko travnika, kjer smo sedli na podrto drevo, preko potočka z leseno brvjo – desko – in nazadnje še preko velikega travnika, ki smo ga kar pretekli in se ob tem pošteno zadihali. Za konec pa smo se šalili, kaj bi se zgodilo, če bi nas odpihnilo, saj je začelo pošteno pihati …

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček 

Vzgojiteljici: Ladica in Darija 

Zapisala: Ladislava Milošević