SAPRAMIŠKE: Gozdna presenečenja

V četrtek, 24. 11., smo se odpravili v gozd po drugi poti, kot smo je vajeni, in doživeli smo dosti zanimivega. Hodili smo po snegu, ki se je zadržal v senčni legi. Odkrili smo drevo, ki mu je ime Jurček, in uganili smo, da so ga posvojili otroci iz skupine Sončki, ki so ga tudi lepo okrasili s kravicami. Vzgojiteljica Darija je našla jurčka. Iz ust se nam je kadila sapa in delali smo »oblačke«. Iskali smo gozdnega škrata, ki se nam je spretno skrival … Ob vsem tem pa smo nabrali smrekove storže, iz katerih bomo naredili okraske za smrečico.

Tudi proti vrtcu smo se vrnili po novi poti – čez travnik, na katerem smo premagali oviro (podrto drevo) in prečkali potoček. Srečali smo tudi vrano, ki nas je spremljala in se nam oglašala z vrha drevesa, kot da bi nam hotela nekaj povedati … Mi pa smo ugibali, kaj nam pripoveduje.

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček

Vzgojiteljici: Ladica in Darija

Zapisala: Ladislava Milošević