SAPRAMIŠKE: Drugi obisk našega drevesa

V sredo, 9. 11., smo se po zajtrku odpravili po Jabolčni poti do »stare preše« in našega drevesa. Med potjo smo opazovali dogajanje v okolici, spremembe v naravi in vremenske pojave, se razgibali ob gibalnih nalogah in si krajšali čas s prepevanjem.

Otroci so naše drevo prepoznali že od daleč in spomnili so se, da je oreh. Ko smo prišli do njega, so opazili, da je izgubilo liste, vendar ne na vseh vejah. Po tleh so iskali orehe in našli le nekaj lupinic. Nekaj otrok je povedalo, da so orehe pojedle veverice. Razmišljali smo tudi o tem, zakaj je naše drevo votlo, in skupaj smo prišli do sklepa, da je verjetno vanj nekoč udarila strela. Razveselili smo ga tako, da smo okoli njega zarajali in zapeli dve pesmici, sami pa smo si iz njegovih odpadlih listov naredili lep šopek, ki smo ga odnesli v vrtec in ga dali v vazo.

 

Skupina: Sapramiške (3-4 leta)

Vzgojiteljici: Ladislava Milošević in Darija Možič

Zapisala: Ladislava Milošević, OŠ Selnica ob Dravi – enota Vrtec Kobanček