Pustna zmešnjava, 17. 2. 2023

Bližal se je pust in pustne norčije, zato so v petek, 17.2.2023, pomočnice vzgojiteljic Mateja Dugonik, Lea Krebs in Nika Maučnik pripravile avtorsko predstavo z naslovom Pustna zmešnjava.

Ker zjutraj petelin ni zakikirikal in vse prebudil v nov dan, je zavladala cela zmešnjava. Piščanček in pujs sta predolgo spala, prepozno sta se umila in jedla ter iskala pujsa, ki se je skrival v hlevu celo jutro. Kmalu sta ugotovila, da je na kmetiji poleg živali tudi dosti otrok, ki so prišli na pustno zabavo. Zmedeno sta iskala maske, ki sta jih pripravljala dolgo časa. A maske za pujsa nista našla. Hitro sta se domislila, kako našemiti osla. Malo bele barve in malo črne barve in namesto osla imamo že zebro. Tako so na zabavi bili namesto domačih živali tri druge živali in sicer tiger, lev in zebra. Na zabavi so sodelovali tudi otroci, nekateri so se našemili, nekateri pa samo zaplesali.

 

Zapisala : Mateja Dugonik