Peka palačink: druženje dveh skupin

SKUPINA PIKAPOLONICE SPEČE PALAČINKE IN SE DRUŽI S PRIJATELJI IZ SKUPINE SONČKI

 V ponedeljek, 5. 12. 2022, se je skupina Pikapolonice spremenila v male kuharje. Skupaj smo se odpravili v gospodinjsko učilnico. Že teden prej smo se pogovarjali o peki palačink. Idejo smo dobili ob branju pravljice. Naloga otrok je bila, da do ponedeljka prinesejo vsak svoj recept za palačinke in svoj predpasnik. Ko smo prispeli v gospodinjsko učilnico, smo si nadeli predpasnike in se posedli za mizi. Tam smo prebrali recepte in skupaj zbrali vse sestavine, ki so potrebne, da naredimo okusno zmes. Tako so otroci sami pripravili zmes za palačinke, midva pa sva jim samo pomagala. Ko je bila zmes pripravljena, smo pripravili ponev, zajemalko in olje. Z vzgojiteljem sva spekla več kot trideset palačink. Namazali smo jih z marmelado in se z njimi posladkali. Povabili smo tudi prijatelje iz skupine Sončki, ki smo jim postregli s palačinkami. Bil je res odličen in zabaven dan. Otroci so kuhinjo zapustili z nasmeški in bili povsem očarani.

 

Zapisala: Urška Mlakar, vzgojiteljica

GALERIJA FOTOGRAFIJ