NOVIČKE – MUZEJ – 2. DELAVNICA (3–6 LET)

V ponedeljek, 28. 3., so nas v Vrtcu Kobanček obiskali zaposleni Muzeja narodne osvoboditve Maribor in se z nami igrali. V skupinah drugega starostnega obdobja so izvedli praznično delavnico, ki je bila obarvana z velikonočno tematiko. Delavnica je bila namenjena spoznavanju nekaterih šeg in navad, ki so spremljale prihod pomladi in s tem toplejšega in človeku bolj prijaznega časa.  Vesel in upanja poln čas so praznovali na različne načine. Igrali so se velikonočne igre s pirhi.

Spoznali smo, kaj je trkljanje, trkanje ali »tucanje« pirhov ter se preizkusili tudi v ciljanju  le-teh. Nato smo prisluhnili  zgodbam, kako so posuli jajčne lupine na svoj prag, da so jih ubranile pred čarovnicami. S kovanci smo ciljali jabolko v klobuku in se trudili, da se vanj zarije. Po vseh zanimivih igrah smo  si izdelali pomladanske cvetlice in se poslovili.

Zapisala: Simona Stajan

 

GALERIJA FOTOGRAFIJ