Novička – CENTER EKSPERIMENTOV v 1. starostnem obdobju

DELAVNICA CENTRA EKSPERIMENTOV MARIBOR : »SPOZNAVAM SVETLOBO IN BARVE«

 V petek, 13. 5. 2022, so otroke 1. starostnega obdobja obiskali zaposleni iz Centra eksperimentov Maribor. Zraven so prinesli raznorazne pripomočke, kot so žogice različnih barv, kocke, mavrica, svetilke itd. Obiskali so vsako skupino posebej.

Najprej so se z otroki pogovorili o barvah. Nato so otroci pravilno razvrščali barvne žogice, sestavljali stolpce iz kock in mavrico.

Nato smo si v igralnici naredili pravo temo in s pomočjo svetilke in optične prizme so otroke očarali z mavrico. Otroci so se mavrice zelo razveselili. Mavrica se je nato sprehajala po steni, po stropu in po otrocih. Nekateri so od navdušenja kar vreščali.

Nato so se s pomočjo svetilk in barvnih stekel barve med seboj igrale po stenah in stropu igralnice. Lovile so se, mešale in spreminjale. Spoznali smo tudi dve novi barvi, ki ju dobimo z medsebojnim mešanjem in se imenujeta indigo in magenta.

Delavnica je trajala 30 minut in otroci so bili zelo navdušeni.

Zapisala: Petra Badoko

GALERIJA FOTOGRAFIJ