Medena pravljica; 22. 11. 2022

V okviru Tradicionalnega slovenskega zajtrka smo v skupini Raziskovalci spoznavali delo čebel in njegovo pomembnost. Spoznali smo, da brez čebelic tudi nas ne bi bilo. Naučili smo se odigrati dramatizacijo Medene pravljice, ki smo jo predstavili prijateljem. Dramatizacija je bila prepletena s plesom, petjem in pogovorom živali s čebelami, ki so se preselile v mesto. Namen dramatiziranja ni bil samo otroke seznaniti s pomembnostjo dela čebel, marveč tudi uživati v dramskem delu in se preizkušati v svojih dramskih sposobnostih. Prav tako je bila rdeča nit slovenska narodnozabavna glasba, katero se trudimo ohranjati v naši kulturi kot pomemben del ljudskega izročila. Ob njej so otroci veselo zaplesali in tudi zapeli.

Zapisala: Simona Stajan