MALI POHODNIKI – 2. POHOD

Drugi (zimski) pohod smo izpeljali v petek, 11. 3. 2022.

Začeli smo na igrišču šole in se podali proti Janževi gori. Bilo je zelo mrzlo, vendar smo kljub temu izpeljali naslednje dejavnosti ob poti: reševanje ugank s šaljivimi dejavnostmi, ugotavljanje skritega predmeta, prikaz zimskih športov, tek družin pri Janževi gori, iskanje predmetov po lastnostih, premagovanje poti v kolonah s tekom, hojo skozi tunel ipd.

Tudi tokrat so nas vso pot spremljali predstavniki gorske reševalne službe in nam ob poti pomagali pri izvedbi dejavnosti ter skrbeli za varnost udeležencev.

Drugega pohoda se je udeležilo 18 otrok iz vrtca, 7 otrok, ki ne obiskujejo vrtca (so mlajši ali pa že v šoli), 31 odraslih (od tega 4 zaposleni) ter 3-je člani GRS Maribor. Skupaj se je pohoda udeležilo 58 udeležencev.

 

Pogledate si lahko tudi zimske uganke ter zimske športe z našega pohoda.