Evakuacija v vrtcu

Dne, 12. 6. 2023, smo v vrtcu izvedli vajo evakuacije, tako v prostorih vrtca kot prostorih šole.

Po protokolu smo na pomoč pozvali gasilce ter jih seznanili s vsemi potrebnimi podatki (kdo kliče, kje gori, kaj gori, obseg požara, ogroženost ljudi ipd.).

PGD Selnica ob Dravi, skupaj s PGD Slemen, so se takoj odzvali in izvedli prikaz notranjega napada, gašenja in preiskovanja prostorov.

Pri otrocih je bilo v začetku prisoten strah, navdušenje, zanimanje in ob koncu veselje, da se je vse dobro izteklo, čeprav so vedeli, da gre le za vajo.

Da je bila vaja še bolj prepričljiva, smo zadimili pisarno pomočnice ravnateljice za vrtec, ki je tudi ostala ujeta v stavbi in so jo gasilci brez težav rešili. Otroci v obeh stavbah so se umaknili do zbirnega mesta, od koder so z varne razdalje opazovali dogajanje v obeh poslopjih. Takoj, ko smo prišli do zbirnega mesta smo tudi otroke prešteli in ugotovili, da nihče ne manjka.