21. 12. 2023: PREDSTAVA NEKE ZIMSKE NOČI

21. 12. 2023 sva vzgojiteljici iz Rumene skupine pripravili lutkovno predstavo z naslovom Neke zimske noči. Ogledali so si jo otroci iz vseh skupin prvega starostnega obdobja. Predstava je bila narejena po istoimenski zgodbi pisateljice M. Christine Butler. Glavni junak je bil ježek, ki je v hladni zimski noči, potem ko mu je veter odpihnil vse listje iz njegovega doma, od Božička prejel darilo – prelepo rdečo kapo. Ker si je zaradi bodic ni mogel nadeti, se je odločil, da jo položi nazaj v škatlo in darilo podari prijatelju zajčku. Ko se je vračal nazaj domov, se je zaradi sneženja na poti izgubil. Zajec je kapo našel, a mu zaradi dolgih zajčjih ušes ni pristajala. Zato jo je tudi on podaril dalje. Nesel jo je k prijatelju medvedu. Temu je bila kapa sicer prav, a mu je preveč pokrila ušesa in je zaradi tega slabše slišal. To mu ni bilo všeč, zato se je odločil, da kapo podari lisici. Ta je vanjo naredila dve luknji za ušesa, si jo nadela in se opravila na sprehod po gozdu. V snegu je zagledala drobne stopinje, jim sledila in v kupu snega našla čisto premraženega ježka. Položila ga je v kapo in ga odnesla do zajčka, ki je v toplem domu skupaj z medvedom srkal čaj. Ugotovili so, da je kapa, ki jo je ježek dobil od Božička in prijazno podaril naprej prijateljem, v resnici ravno pravšnja zanj in mu bo služila kot mehka in topla odeja.

Predstava je otrokom polepšala dopoldan v prazničnem decembru.

Zapisala Bernarda Majster