SAPRAMIŠKE: Pomlad nas že razganja

Pomlad nas že razganja

Pomladna energija prihaja tudi v našo igralnico, zato nas vleče na prosto, kjer si lahko damo duška. V sončnem dopoldnevu smo se odpravili na igrišče, kjer so otroci risali zelo dolge »kače«, ki smo jih tudi prehodili v koloni. Zapodili smo se po bližnjem travniku, prečkali potoček in se zbrali ob podrtem drevesu, kjer smo se igrali rajalno igro Abraham ima sedem sinov. Napotili smo se še do gozda in mimogrede občudovali cvetočo marelico, marjetice, regratov cvet, trobentice in vijolice. V gozdu smo šli pogledat, če bomo našli korenček, ki je krasil našega snežaka. Res smo ga našli in ugotovili smo, da so ga živali že načele. Mogoče so si ga privoščile mravlje, ki smo jih zagledali na poti in se čudili, koliko jih je. Nato pa smo ugotovili, da si na robu gozda pripravljajo mravljišče. Nekaj se jih je znašlo na naših čevljih in hlačah, zato smo se odmaknili od mravljišča in jih karseda previdno otresli s sebe. To je bila priložnost, da so otroci izvedeli, da jim mravlje nočejo nič hudega, le opozorile so nas, da moramo biti bolj pazljivi, saj smo prišli na njihovo območje.

 

Skupina: Sapramiške, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček 

Vzgojiteljici: Ladica in Darija 

Zapisala: Ladislava Milošević