Pustovanje – 1. starostno obdobje

PUSTOVANJE, 13. 2.–21. 2. 2023

Pa se je tudi k nam, skupinam 1. starostnega obdobja, prikradel najbolj veseli čas v letu, PUST.

Tako kot v svoji pustni pesmi: »Tralala, tralala, je vesela maškara …«, prepeva Mira Voglar, smo tudi mi prepevali v našem vrtcu ob veselih melodijah.

Osredotočili smo se predvsem na slovensko tradicionalno masko kurenta in dodobra spoznali njegove lastnosti s pomočjo fotografij, IKT tehnologije in seveda pravega kurenta, ki nas je obiskal v vrtcu.

S pomočjo staršev smo zbrali odpaden material (časopisni papir, tetrapaki, plastenke) in si izdelali vsak svojega kurenta, ki smo jih nato razstavili na razstavi ob dnevu odprtih igralnic.

Pomočnice vzgojiteljic so nas razveselile še s pustno predstavo, ki je bila otrokom nadvse smešna in zabavna. Na koncu pa so se otroci ob pustnih melodijah še sami preizkusili v vseh vlogah.

Ker pa je pustni čas čas veselja in dobre volje, smo se maskirani podali še na pustno povorko po Selnici ob Dravi, kjer smo celo pot prepevali pustno pesem in mimoidoče starejše občane razveseljevali z našimi maskami in s slastnimi krofi.

Zapisala: vzgojiteljica Dunja Kelbič