MALI POHODNIKI 2023/24 – 1. POHOD

Prvi (jesenski) pohod smo izpeljali v četrtek, 19. 10. 2023, ob 16.00 uri.

Vreme je k sreči vzdržalo, čeprav je pred začetkom rahlo pršelo. To je bil tudi razlog za mavrico, ki nas je pozdravila in pospremila na pot.

Dobili smo se pri hladilnici ter kar hitro zavili z Jabolčne poti v gozd, kjer so nas čakale zelo zanimive dejavnosti ob poti. Na Jabolčno pot smo se ponovno vrnili pri kozolcu, kjer smo naš prvi pohod tudi zaključili.

Vso pot nas spremljajo predstavniki gorske reševalne službe in nam ob poti pomagajo pri izvedbi dejavnosti ter skrbijo za varnost udeležencev. Na končni postaji so nam predstavili svoje delo, grb, opremo, vsebino nahrbtnika ipd.

Prvega pohoda se je udeležilo 18 otrok iz vrtca in 6 otrok iz šole, skupaj s svojimi starši, brati, sestrami, babicami, dedki, znanci. Pohoda so se udeležili 4 člani GRS Maribor in 3 zaposlene delavke v vrtcu.

Skupaj nas je bilo 64.