Čebela Adela, škratek Jakec in kravica Katka; 18. 11. 2022

ČEBELA ADELA, ŠKRATEK JAKEC IN KRAVICA KATKA

Tudi letos smo v vrtcu obeležili dan slovenske hrane in imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Tega dne so si v skupinah prvega starostnega obdobja otroci ogledali lutkovno predstavo z naslovom Čebela Adela, škratek Jakec in kravica Katka, v izvedbi strokovnih delavk. Skozi celotno zgodbo so liki iz predstave sodelovali z otroki in jih aktivno vključevali v pogovor. Čebela, škratek in kravica so predstavili, od kod dobimo mleko, kruh, maslo, med in jabolka, ki so sestavine tradicionalnega zajtrka. Ker je bila predstava takoj po zajtrku, so otroci poznali odgovore na prav vsa zastavljena vprašanja čebele Adele in škrata Jakca in v predstavi zelo uživali.

Zapisala: Bernarda Majster

GALERIJA FOTOGRAFIJ